ERASMUS Tercüme

ERASMUS vize işlemleri için gerekli evraklarınızın tercümesi, yeminli tercümesi, noter onaylı tercümesi, apostil onayı aşamalarında işlemlerinizi kolaylaştırabilir, maliyeti azaltabilir, onay süreçlerini adınıza yürütebiliriz.

Kariyerinize etki edecek bu heyecanlı eğitim yolculuğunuzda, profesyonel hizmeti uygun maliyete sunuyoruz. Okulunuz ERASMUS Öğrenci Değişim Programına dahil ise gerekli koşulları yerine getirerek eğitim hayatınızın bir döneminde yurtdışında yaşayabilirsiniz.

Erasmus Tercüme Kızılay Ankara

Erasmus Vize Başvurusu İçin Hangi Belgeler Gerekli?

Apostil Onaylı Adli Sicil Belgesi: Çoğu ülke konsolosluğu tarafından talep edilmektedir.
Hibe belgesi: Çoğu ülke konsolosluğu tarafından talep edilmektedir.
Öğrenci Belgesi: Bazı ülke konsoloslukları ve okullar tarafından talep edilebilmektedir.
Sağlık Güvencesi: Sağlık güvencesi uygulaması ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. Bazı ülkeler Türkiye'de yapılmış Seyahat Sağlık Sigortası talep etmektedir, bazı ülkeler sağlık sigortalarının kendi ülkelerinde yapılmasını talep etmektedir, bazı ülkeler ailenin sağlık sigortasından faydalanabildiğinizi belgelemenizi yeterli görmektedir. Erasmus koordinatörlüğünüzden ve hedeflediğiniz okulun web sayfasından detaylı ve net bilgi alabilirsiniz.
Taahhütname: Bazı ülke konsoloslukları tarafından talep edilmektedir. Taahhüt kapsamı ihtiyaca göre: yurtdışında eğitim görmenize ailenizin izin vermesi veya hibe alamadıysanız ihtiyaçlarınızı ailenizin karşılayacağı ile ilgili olabilir.
Kabul belgesi: ERASMUS kapsamında başvurduğunuz okula kabul edildiğinize dair belgedir. Bazı ülke konsoloslukları tarafından talep edilmektedir.

Erasmus Belgesi Tercümesi

Apostil Onaylı Adli Sicil Belgesi nedir?

Apostil Onaylı Adli Sicil Belgesi nerden alınır?
Adli sicil kaydınızın ve geçmişinizin olup olmadığını gösterir belgedir. Adliyeden veya adli sicil müdürlüklerinden alabilirsiniz.

Hibe Belgesi nedir?

Hibe Belgesi nerden alınır?
ERASMUS kapsamında okulunuzdan hibe alıp alamadığınızı gösteren belgedir. Okulunuzun erasmus koordinatörlüğünden bilgi alabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası nedir? Seyahat Sağlık Sigortası nerden alınır?
ERASMUS döneminde sağlık giderlerinizin karşılanması amacı ile yaptırılır. Çözüm ortaklarımız ile sağlık sigortanızı yapabiliriz. Sağlık sigortanızı bizden yaptırırsanız toplam vize evrakları maliyetiniz azalacaktır. Detaylar için bize ulaşın.

Vize belgelerini hazırlarken nelere dikkat etmeliyim?
Belgelerin ıslak imzalı orijinallerini teslim ettiğinizden emin olun. Birçok konsolosluk/büyükelçilik, e-devlet çıktılarını kabul etmemektedir. Belgeler üzerindeki bilgilerin yeterli ve doğru olduğunu kontrol ediniz. Sigorta yaptırıyorsanız en az dönüş gününüze kadar kapsamasına dikkat ediniz. Herhangi olumsuz olaya karşı birkaç gün fazla yaptırmaktan kaçınmayınız.

Eğitim Vizesi için belgelerine yeminli tercüme gerekir mi?
Evet belgeleriniz en az yeminli tercüme edilmiş olmalıdır.

Eğitim Vizesi için gerekli belgeleri notere onaylatmam gerekir mi?
Bazı ülke konsoloslukları sadece yeminli tercümeyi yeterli kabul etmektedir, bazıları ise noter onaylı tercüme istemektedir. Erasmus koordinatörlüğünüzden ve konsolosluklardan net bilgi alabilirsiniz.

Eğitim Vizesi için gerekli belgelere apostil onayı gerekir mi?
Bazı ülke konsoloslukları noter onaylı tercüme edilen belgelerin apostil onayını da talep etmektedir. Erasmus koordinatörlüğünüzden ve konsolosluklardan net bilgi alabilirsiniz. Apostil onayını valilik ve kaymakamlıklardan yaptırabilirsiniz.

Hibe alabilir miyim?
Eğer okulunuz ECHE (Erasmus Charter for Higher Education - Yükseköğretim için Erasmus Beyannamesi) sahibi ise size hibe desteği sağlayabilir.

Erasmus ile hangi ülkelere gidebilirim?
- Avrupa birliği üyesi 28 ülkeye (Almanya, Avusturya, Belçika, Birleşik Krallık, Bulgaristan, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, ispanya, İsveç, İtalya, Kıbrıs, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan)
- Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi ülkelerden üçüne (İzlanda, Liechtenstein, Norveç)
- Avrupa Birliği adayı ülkelerden Makedonyaya.

Erasmus kapsamında hangi okullara gidebilirim?
Türkiye dahil 5.000'den fazla okul seçeneği bulunmaktadır.

Erasmus belgesi tercüme ERASMUS Yeminli Tercüme ERASMUS vize işlemleri için gerekli evraklarınızın tercüme aşamalarında işlerinizi kolaylaştırabilir, maliyeti azaltabilir, onay süreçlerini adınıza yürütebiliriz.
Erasmus kapsamında öğrenci kabul eden okulların yükümlülükleri nelerdir?
- Gerektiğinde katılımcılar için vize işlemleri ile ilgili yardım sağlamak,
- Gerektiğinde katılımcılara sigorta konusunda yardımcı olmak,
- Katılımcılara konaklama konularında rehberlik etmek,
- Katılımcılara kendi öğrenci ve personeli ile eşit muamele etmek,
- Katılımcıların kurumun gündelik hayatına entegre olabilmesini sağlamak,
- Danışmanlık, rehberlik ve destek hizmetleri sağlamak,
- Uygun dil desteği sağlamak,
- Katılımcıların kurumlarına dönem sonunda katılımcıların başarılarını gösterir transkriptleri doğru ve zamanında sağlamak.

Uygun Fiyat, kaliteli hizmet...

Fiyat politikamız, sürekli birlikte çalışmayı hedefleyecek şekilde oluşturulmuştur.

Hibe belgesi tercüme ankara, Hibe belgesi tercüme kızılay, teklif onayla Onayla
  • Ankara tercüme, kızılay tercüme
  • ankara tercüme bürosu, kızılay tercüme bürosu
  • ankara yeminli tercüme, kızılay yeminli tercüme
Süreci Tamamla.